SKU: NBD5745
£76.66
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| EAN | 5056599447202 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 84 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 315 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 6 |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Brake Disc Thickness | 18 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mitsubishi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | Shogun | Shogun 3.5 V6-24 Auto | LWB V6 24V | 1998–2001 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 143KW 192HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun GLS TD | SWB GLS TD | 1991–2001 | Diesel | SUV | 4x4 | 2835cc 92KW 123HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun GLX TD LWB | LWB TD GLX | 1995–1999 | Diesel | SUV | 4x4 | 2835cc 68KW 92HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun GLX TD LWB Auto | LWB TD GLX | 1995–2000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2835cc 68KW 92HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun GLX TD SWB | SWB TD GLX | 1995–1999 | Diesel | SUV | 4x4 | 2477cc 54KW 73HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 LWB | LWB V6 24V GLS | 1994–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 2972cc 99KW 133HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 LWB | LWB V6 24V GLS | 1996–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 153KW 205HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 LWB Auto | LWB V6 24V GLS | 1994–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 114KW 153HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 LWB Auto | LWB V6 24V GLS | 1994–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 2972cc 99KW 133HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 LWB Auto | LWB V6 24V GLS | 1995–1999 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 153KW 205HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 SWB | SWB V6 24V GLS | 1994–1996 | Petrol | SUV | 4x4 | 2972cc 99KW 133HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 SWB | SWB V6 24V GLS | 1995–1996 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 114KW 153HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 SWB | SWB V6 24V GLS | 1997–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 153KW 205HP |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 SWB Auto | 1991–1997 | Petrol | SUV | 4X4 | 3497cc 114KW 153HP | |
| Mitsubishi | Shogun | Shogun V6-24 SWB Auto | SWB V6 24V GLS | 1996–1999 | Petrol | SUV | 4x4 | 3497cc 153KW 205HP |
Reviews
There are no reviews yet.