SKU: NDR1035
£34.21
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| EAN | 05056758955401 |
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | E1 90R-02D0854/1514 |
| Total Br. Drum Height | 58 mm |
| Inner Brake Drum Height | 40 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Kia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Picanto | Picanto 1 | 1 | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 46KW 61HP |
| Kia | Picanto | Picanto 1 | 1 | 2010–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 46KW 61HP |
| Kia | Picanto | Picanto 1 | 1 | 2011–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 51KW 68HP |
| Kia | Picanto | Picanto 1 | 1 | 2011–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 51KW 68HP |
| Kia | Picanto | Picanto 1 Air | 1 Air | 2011–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 51KW 68HP |
| Kia | Picanto | Picanto 1 Air | 1 Air | 2011–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 51KW 68HP |
| Kia | Picanto | Picanto 12v | 12V | 2007–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 45KW 61HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2 12v | 2 | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2 12v | 2 | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2 12v Auto | 2 | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2 12v Auto | 2 | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2+ 12V | 2 Plus | 2008–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 2+ 12V Auto | 2 Plus | 2008–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 3 12v | 3 | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
| Kia | Picanto | Picanto 3 12v | 3 | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 47KW 64HP |
Reviews
There are no reviews yet.