| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 34 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 310 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 16v | 1.4 16V | 1996–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 99HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 16v | 1.4 16V | 1997–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 99HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 CL | 1.4 CL | 1995–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 CL | 1.4 CL | 1995–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 Harlequin | 1.4 Harlequin | 1996–1998 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 1.4 L Auto | 1.4 L | 1996–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 44KW 59HP |
| Volkswagen | Polo | Polo 16v | 16V | 2000–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 99HP |
| Volkswagen | Polo | Polo BlueMotion 1 TDI | Bluemotion 1 TDI (80bhp) | 1997–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1422cc 59KW 80HP |
| Volkswagen | Polo | Polo BlueMotion 1 TDI | Bluemotion 1 TDI (80bhp) | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1422cc 59KW 80HP |
| Volkswagen | Polo | Polo GTi + Semi-Auto | GTI Plus DSG | 2013–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 132KW 177HP |
| Volkswagen | Polo | Polo GTi + Semi-Auto | GTI Plus DSG | 2013–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 132KW 177HP |
| Volkswagen | Polo | Polo GTi Semi-Auto 180 | GTI DSG | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 132KW 177HP |
| Volkswagen | Polo | Polo GTi Semi-Auto 180 | GTI DSG | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 132KW 177HP |
| Volkswagen | Polo | Polo Sport 100 | Sport (100bhp) | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 100HP |
| Volkswagen | Polo | Polo Sport 100 | Sport (100bhp) | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1390cc 74KW 100HP |
Reviews
There are no reviews yet.