SKU: 2166003
€247.46
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.4 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 32 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (4 pistons), Fixed Caliper |
| Brake Caliper Colour | Black |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | 2166004 |
| for brake disc diameter | 365 mm |
| Manufacturer Restriction | BREMBO |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Key Compatible Vehicles | Tesla |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tesla | Model X | Model X 100D | All Models | 2017–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X 60D | All Models | 2017–2018 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X 75D | 75D | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | ModeL X 75D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X 90D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | All Models | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 350KW 469HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 350KW 469HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–2024 | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–… | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Ludicrous Performance AWD | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP | |
| Tesla | Model X | Model X P100D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X P100D | P100D | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X P90D | All Models | 2017–2017 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X Performance AWD | All Models | 2019–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | Model X Performance AWD | Performance AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | ModeL X Performance Ludicrous AWD | Performance Ludicrous AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–… | Electric | SUV | 4x4 | 623KW 835HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–… | Electric | SUV | 4x4 | 760KW 1019HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–… | Electric | SUV | 4x4 | 760KW 1019HP |
| Tesla | Model X | Model X Standard Range AWD | Standard Range AWD | 2022–… | Electric | SUV | 4x4 | 250KW 335HP |
| Tesla | Model X | Model X Standard-Range AWD | All Models | 2019–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 250KW 335HP |
Reviews
There are no reviews yet.