SKU: 2145272
£55.15
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 1.79 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 35 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 2145271 |
| Additional Information 2 | with carrier frame |
| Manufacturer Restriction | AISIN |
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Prius | Prius 10th Anniversary VVT-i CVT | VVT-I 10th Anniversary | 2011–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius | Prius Business Edition VVT-i AWD CVT | VVT-I Business Edition AWD | 2019–2019 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x4 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Prius | Prius Business Edition+ VVT-i CVT | VVT-I Business Edition Plus | 2016–2018 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Prius | Prius Hybrid | Hybrid | 2000–2004 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 1497cc 52KW 69HP |
| Toyota | Prius | Prius Limited Edition 2 VVT-i CVT | VVT-I Limited Edition 2 | 2009–2010 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 57KW 76HP |
| Toyota | Prius | Prius Limited Edition VVT-i CVT | VVT-I Limited Edition | 2009–2010 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 57KW 76HP |
| Toyota | Prius | Prius Plug-In Hybrid CVT | Plug-in Hybrid | 2015–2019 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius | Prius T Spirit VV-I Auto | VVT-I T Spirit | 2003–2010 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 57KW 76HP |
| Toyota | Prius | Prius T Spirit VVT-I CVT | VVT-I T Spirit | 1999–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius | Prius T Spirit VVT-I CVT | VVT-I T Spirit | 2009–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius | Prius T Spirit VVT-I CVT | VVT-I T Spirit | 2015–2023 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Prius | Prius T3 VVT-I Auto | VVT-I T3 | 2004–2010 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 57KW 76HP |
| Toyota | Prius | Prius T3 VVT-I CVT | VVT-I T3 | 2009–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Prius | Prius T4 VVT-I Auto | VVT-I T4 | 2003–2010 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 57KW 76HP |
| Toyota | Prius | Prius T4 VVT-I CVT | VVT-I T4 | 2009–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
Reviews
There are no reviews yet.