SKU: 313666
£111.76
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52.1 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 8.49 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 27.4 mm |
| Centering Diameter | 70.5 mm |
| Brake Disc Thickness | 29 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Antara | Antara E CDTi | E CDTI | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara E CDTi Auto | E CDTI | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi | Exclusiv CDTI | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 | Exclusiv CDTI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 Auto | Exclusiv CDTI | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi Auto | Exclusiv CDTI | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi S/S 4x4 | Exclusiv CDTI S/S | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara S CDTi | S CDTI | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara S CDTi Auto | S CDTI | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi | SE CDTI | 2007–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi 4x4 Auto | SE CDTI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi Auto | SE CDTI | 2007–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi S/S 4x4 | SE CDTI S/S | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi S/S 4x4 | SE Nav CDTI S/S | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi S/S 4x4 | SE Nav CDTI S/S | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
Reviews
There are no reviews yet.