SKU: NBD5257
£79.39
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| EAN | 5703858761431 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 53.8 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 6.16 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 257 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | NV200 | e-NV200 Acenta FLEX | E Acenta Flex | 2016–… | Electric | Panel Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Nissan | NV200 | e-NV200 Tekna Rapid+ | E Tekna Rapid Plus | 2014–2018 | Electric | Panel Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2009–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2010–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
| Nissan | NV200 | NV200 N-Tec dCi | DCI N-TEC | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
| Nissan | NV200 | NV200 N-Tec dCi | DCI N-TEC | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE | 2009–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE Combi | 2009–2010 | Diesel | Window Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE Combi | 2009–… | Diesel | Window Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Visia dCi | DCI Visia | 2013–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | e-NV200 Acenta | E Acenta | 2018–2022 | Electric | Panel Van | 4x2 | 80KW 107HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2013–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2013–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2018 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2010–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.