SKU: 2147262
£166.00
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 2.39 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 44 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons), Fixed Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 2147261 |
| for brake disc diameter | 330 mm |
| Manufacturer Restriction | BREMBO |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Touareg | Touareg 225 V6 A | V6 TDI 225ps DPF | 2006–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg Altitude 225 V6 A | V6 TDI Altitude 225ps DPF | 2006–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg Altitude TDI V6 225 Auto | V6 Altitude TDI | 1999–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg Altitude V6 TDI Auto | V6 TDI Altitude | 2006–2007 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg Altitude V6 TDI Auto | V6 Altitude TDI | 2008–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 176KW 240HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg Altitude V6 TDI BlueMotion Technology Auto | V6 Altitude TDI BlueMotion Technology | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 176KW 236HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg BlueMotion V6 TDI Auto | TDI BlueMotion | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 225HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE 225 V6 A | V6 TDI SE 225ps DPF | 2006–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE BlueMotion V6 TDI Auto | TDI SE BlueMotion | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 225HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE TDI V6 225 Auto | V6 SE TDI | 2007–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE V6 TDI 225 Auto | V6 SE TDI DPF | 2006–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE V6 TDI Auto | V6 TDI SE | 2006–2007 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE V6 TDI Auto | V6 SE TDI | 2008–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 176KW 240HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg SE V6 TDI BlueMotion Technology Auto | V6 SE TDI BlueMotion Technology | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 176KW 236HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg TDI V6 225 Auto | V6 TDI | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg V6 TDI 225 Auto | V6 TDI DPF | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg V6 TDI Auto | V6 TDI | 2008–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 176KW 240HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg V6 TDI Sport A | V6 TDI Sport | 2004–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 165KW 221HP |
| Volkswagen | Touareg | Touareg V6 TSi Hybrid Auto | V6 TSI | 2010–2014 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 248KW 332HP |
Reviews
There are no reviews yet.