SKU: JCA1867L
£100.01
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 7.95 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 44 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 2147200 |
| for brake disc diameter | 340 mm |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| for brake disc thickness | 32.5 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | California | California 30 Years TDI BlueMotion Technology 4Motion Semi-Auto | 30 Years TDI BMT 4Motion | 2019–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 146KW 195HP |
| Volkswagen | California | California 30 Years TDI BlueMotion Technology Semi-Auto | 30 Years TDI BMT | 2019–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 146KW 195HP |
| Volkswagen | California | California 30 Years TDI BlueMotion Technology Semi-Auto | 30 Years TDI BMT | 2019–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Beach TSi BlueMotion Technology | Beach TSI BMT | 2017–2018 | Petrol | Motor Caravan | 4x2 | 1984cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Coast TSI S-A | Coast TSI | 2024–… | Petrol | Motor Caravan | 4X2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean Edition TDI BlueMotion Technology 4Motion Semi-Auto | Ocean Edition TDI BMT 4Motion | 2019–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI 4Motion Semi-Auto | Ocean TDI 4Motion | 2020–2020 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 146KW 195HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI 4Motion Semi-Auto | Ocean TDI 4Motion | 2021–2021 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology | Ocean TDI BMT | 2015–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion | Ocean TDI BMT 4Motion | 2016–2018 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion | Ocean TDI BMT 4Motion | 2016–2018 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion | Ocean TDI BMT 4Motion | 2018–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion | Ocean TDI BMT 4Motion | 2019–2019 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion Semi-Auto | Ocean TDI BMT 4Motion | 2015–2018 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TDI BlueMotion Technology 4Motion Semi-Auto | Ocean TDI BMT 4Motion | 2019–2020 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 146KW 195HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TSi BlueMotion Technology | Ocean TSI BMT | 2017–2018 | Petrol | Motor Caravan | 4x2 | 1984cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TSi BlueMotion Technology Semi-Auto | Ocean TSI BMT | 2017–2018 | Petrol | Motor Caravan | 4x2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California Ocean TSI S-A | Ocesn TSI | 2024–… | Petrol | Motor Caravan | 4X2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 140 | SE TDI | 2004–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 103KW 140HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 140 Semi-Auto | SE TDI | 2010–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 103KW 140HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 180 | SE TDI | 2010–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 180 4x4 | SE TDI 4Motion | 2010–2013 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 180 4x4 Auto | SE TDI 4Motion | 2011–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | California | California SE TDI 180 Auto | SE TDI | 2010–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 1968cc 132KW 180HP |
Reviews
There are no reviews yet.