SKU: 3133139
€172.44
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 54.4 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 11.72 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 350 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 29.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 AMG Line Bluetec Auto | ML350 BlueTec AMG Line | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 AMG Line Premium Bluetec Auto | ML350 BlueTec AMG Line Premium | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 AMG Line Premium+ Bluetec Auto | ML350 BlueTec AMG Line Premium Plus | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 AMG Line Premium+ Bluetec Auto | ML350 BlueTec AMG Line Premium Plus | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 AMG Sport Bluetec Auto | ML350 BlueTec AMG Sport | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Bluetec AMG Line Auto | ML350 BlueTec AMG Line | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Premium Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive Premium | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Premium Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive Premium | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Premium+ Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive Premium Plus | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 SE Executive Premium+ Bluetec Auto | ML350 BlueTec SE Executive Premium Plus | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Special Edition Bluetec Auto | ML350 BlueTec Special Edition | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Sport Bluetec Auto | ML350 BlueTec Sport | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 190KW 258HP |
Reviews
There are no reviews yet.