SKU: 3145184
£113.32
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 67.4 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 8.34 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 319 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4x4 Double Cab | Active 4x4 D-4D DCB | 2014–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury GR Sport D-4D 4WD DCB | GR Sport 4WD D-4D DCB | 2022–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab | Invincible 4WD D-4D DCB | 2021–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab | Invincible 4WD D-4D DCB | 2022–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible 4WD D-4D DCB | 2020–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible 4WD D-4D DCB | 2022–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2020–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2022–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2020–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2021–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | Hilux Active D-4D 4WD DCB | Active 4WD D-4D DCB | 2025–… | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | Hilux Active D-4D 4WD S/C | Active 4WD D-4D S/C | 2025–… | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | HILux Invincable X AT35 D-4D 4WD A | Invincible X AT35 4WD D-4D DCB | 2019–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HILux Invincable X AT35 D-4D 4WD A | Invincible X AT35 4WD D-4D DCB | 2021–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2755cc 150KW 201HP |
| Toyota | Hilux | Hilux Invincible X MHEV 4WD A | Invincible X 4WD | 2025–… | Diesel | Pick Up | 4X4 | 2755cc 150KW 201HP |
Reviews
There are no reviews yet.