SKU: 3147122
€92.95
In stock
In stock (0 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 71.6 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 7.38 kg |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 298 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Minimum thickness | 14 mm |
| Centering Diameter | 85 mm |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Brand | NK |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 314 Pro | 314 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 314 Pro | 314 L3 Pro | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 314 Pro | 314 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | ESprinter 320 Pro | 320 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 320 Select | 320 L3 Select | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 414 L2 Pro | 414 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 414 L2 Pro | 414 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 414 L3 Pro | 414 L3 Pro | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 414 L3 Pro | 414 L3 Pro | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | ESprinter 420 L2 Pro | 420 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | ESprinter 420 L2 Pro | 420 L2 Pro | 2024–0000 | Electric | Panel Van | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 420 L3 Pro | 420 L3 Pro | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter 420 L3 Select | 420 L3 Select | 2024–0000 | Electric | Chassis Cab | 4X2 | 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter Progressive | Progressive L2H2 | 2020–2021 | Electric | Panel Van | 4x2 | 85KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Sprinter | eSprinter Progressive | Progressive L2H2 | 2020–2023 | Electric | Panel Van | 4x2 | 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.