
SKU: BDC3309
€36.54
In stock
In stock (3 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 35.2 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 239 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Brand | Quinton Hazell |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | 80 | 80 16v | 16V | 1992–1996 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 102KW 137HP |
| Audi | 80 | 80 16v | 16V SE | 1993–1994 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 76KW 103HP |
| Audi | 80 | 80 E | E | 1989–1991 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 84KW 113HP |
| Audi | 80 | 80 E | E | 1991–1996 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 85KW 115HP |
| Audi | 80 | 80 E Auto | E | 1992–1992 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 85KW 115HP |
| Audi | 80 | 80 E Auto | E SE | 1994–1995 | Petrol | Estate | 4x2 | 1984cc 63KW 85HP |
| Audi | 80 | 80 Quattro | E Quattro | 1990–1990 | Petrol | Saloon | 4x4 | 1994cc 84KW 113HP |
| Audi | 80 | 80 Quattro 16v | Quattro 16V | 1990–1991 | Petrol | Saloon | 4x4 | 1984cc 102KW 137HP |
| Audi | 80 | 80 SE Auto | E SE | 1991–1991 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 84KW 113HP |
| Audi | 80 | 80 SE Quattro | Quattro SE | 1991–1997 | Petrol | Saloon | 4x4 | 1984cc 84KW 113HP |
| Audi | 80 | 80 Sport | Sport | 1983–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 84KW 113HP |
| Audi | 80 | 80 Sport SE Auto | Sport SE | 1994–1995 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1984cc 63KW 85HP |
| Audi | 80 | 80 TDI Auto | TDI | 1994–1994 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1896cc 49KW 66HP |
| Audi | 80 | 80 TDI SE | TDI SE | 1994–1996 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1896cc 49KW 66HP |
| Audi | 80 | 80 TDI SE Auto | 1994–1996 | Diesel | Saloon | 4X2 | 1896cc 135KW 182HP |
Reviews
There are no reviews yet.