
SKU: BDC5250
£98.59
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 62 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 332 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 28.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X5 | X5 4.8i SE 5s Auto | I SE | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 Auto | 32V | 2000–2003 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 Auto | 32V | 2003–… | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 235KW 315HP |
| BMW | X5 | X5 D Auto | D | 2001–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 2926cc 135KW 181HP |
| BMW | X5 | X5 IS Auto | IS | 2002–2004 | Petrol | SUV | 4x4 | 4619cc 255KW 342HP |
| BMW | X5 | X5 SE Auto | SE | 2003–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 235KW 315HP |
| BMW | X5 | X5 SE Exclusive Auto | SE Exclusive | 2005–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 235KW 315HP |
| BMW | X5 | X5 Sport | Sport 24V | 2003–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2979cc 170KW 228HP |
| BMW | X5 | X5 Sport Auto | Sport | 1999–2004 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 Sport Auto | Sport | 2003–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 235KW 315HP |
| BMW | X5 | X5 Sport Exclusive Auto | Sport Exclusive | 2005–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 4398cc 235KW 315HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40D AC Auto | XDrive 40D AC | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 225KW 302HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport Auto | XDrive 40D M Sport | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport Auto | XDrive 40D M Sport | 2014–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 230KW 308HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40i XLine MHEV Auto | XDrive 40I XLine | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48I LHD Auto | XDrive 48I US LHD | 2000–2003 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 257KW 344HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i SE 5s Auto | XDrive 48I SE | 2009–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
Reviews
There are no reviews yet.