
SKU: BDC6130
£77.36
Out of stock
In stock (0 available)
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47.4 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 26.4 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mitsubishi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | Outlander | Outlander 4h PHEV CVT | PHEV 4H | 2018–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 154KW 206HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander 4hs PHEV CVT | PHEV 4HS | 2018–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 154KW 206HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander 5hs PHEV CVT | PHEV 5HS | 2018–2019 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 154KW 206HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Design PHEV CVT | PHEV Design | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 165KW 221HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander DI-D 2 | DI-D 2 | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander DI-D 3 | DI-D 3 | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander DI-D 3 Auto | DI-D 3 | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander DI-D 4 | DI-D 4 | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander DI-D 4 Auto | DI-D 4 | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Dynamic PHEV CVT | PHEV Dynamic | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 165KW 221HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Dynamic Safety PHEV CVT | PHEV Dynamic Safety | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 165KW 221HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 2 DI-D | DI-D GX 2 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 2 DI-D | DI-D GX 2 | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 2 DI-D 175 | DI-D GX 2 | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 130KW 175HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 3 DI-D | DI-D GX 3 | 2011–… | Diesel | SUV | 4x2 | 2268cc 130KW 177HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 3 DI-D | DI-D GX 3 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 3 DI-D 2WD | DI-D GX 3 | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x2 | 2268cc 130KW 175HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 4 DI-D | DI-D GX 4 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 4 DI-D | DI-D GX 4 | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 4 DI-D Auto | DI-D GX 4 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 4 DI-D Auto | DI-D GX 4 | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 4s DI-D Auto | DI-D GX 4S | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander GX 5 DI-D Auto | DI-D GX 5 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Juro Com PHEV 4Work CVT | PHEV Juro Commercial | 2018–2019 | Petrol/Electric | Car Derived Van | 4x4 | 2360cc 154KW 206HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Juro DI-D | DI-D Juro | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Keiko DI-D | DI-D Keiko | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2268cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Outlander | Outlander Verve PHEV CVT | PHEV Verve | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2360cc 165KW 221HP |
Reviews
There are no reviews yet.