
SKU: BP836
£162.25
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 36 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 19 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 220 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic 16V | 16V Dynamic | 2006–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 79KW 105HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic 16V | 16V Dynamic | 2008–2009 | Petrol | SUV | 4x2 | 1586cc 79KW 107HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic 16V | 16V Dynamic | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x2 | 1586cc 88KW 120HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic 16V | 16V Dynamic | 2011–0000 | Petrol | SUV | 4x2 | 1586cc 88KW 120HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic 16v 4x4 | 16V Dynamic | 2009–0000 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 120HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Dynamic MultiJet | Multijet Dynamic | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1910cc 88KW 118HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Eleganza 16v | 16V Eleganza | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 79KW 105HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Eleganza MultiJet | Multijet Eleganza | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1910cc 88KW 118HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Eleganza MultiJet 4x4 | Multijet Eleganza | 2010–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 99KW 135HP |
| Fiat | Sedici | Sedici Eleganza MultiJet 4x4 | Multijet Eleganza | 2011–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 1956cc 99KW 135HP |
Reviews
There are no reviews yet.