
SKU: BP973
£195.76
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 57 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 27 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 254 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Ducato | Ducato 1.0T | IT Van | 1984–1987 | Diesel | Panel Van | 2445cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 1.3 | 1.3T Van | 1986–2008 | Diesel | Panel Van | 2445cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 1.3 Cab | 1.3T Cab | 1985–2007 | Diesel | 2445cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 1.3 H/Roof | 1.3T H/R | 1987–2007 | Diesel | 2445cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 1.6 BVLM | 1.6T BVLM | 1985–1989 | Diesel | 2445cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 1.6 Cab | 1.6T Cab | 1985–1993 | Diesel | 2445cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 14 4x4 Diesel Turbo | 4x4 Turbo | 1991–1994 | Diesel | 2500cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 14 Diesel Turbo | 14 LWB SCUT TD | 1990–0000 | Diesel | 2500cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato 14 Diesel Turbo | 14 SWB cc TB | 1991–1992 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 LWB | 14 Van HR LWB | 1994–1998 | Diesel | Panel Van | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 SWB | 14 Van SWB | 1994–1999 | Diesel | Panel Van | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 SWB | 14 Chassis SWB | 1995–1998 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 TD LWB | 14 Van HR LWB TD | 1995–1998 | Diesel | Panel Van | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 TD MWB | 14 Van HR MWB TD | 1994–1998 | Diesel | Panel Van | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 14 TD MWB | 14 Chassis MWB TD | 1994–2000 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato 4x4 | 4x4 | 1990–1991 | Diesel | 2499cc | ||
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi Chassis D | Maxi 1.8 CHAS | 1987–1991 | Diesel | Chassis Cab | 2499cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi Diesel | Maxi 1.8 Van | 1987–2008 | Diesel | Panel Van | 2499cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi LWB | Maxi Chassis LWB | 1995–1998 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi MWB | Maxi Chassis Cab MWB | 1996–1998 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi TD LWB | Maxi Van HR TD | 1995–1999 | Diesel | Panel Van | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Maxi TD LWB | Maxi Chassis LWB TD | 1995–2000 | Diesel | Chassis Cab | 2500cc | |
| Fiat | Ducato | Ducato Panorama | Panorama | 1989–1990 | Diesel | 2445cc |
Reviews
There are no reviews yet.