SKU: BC8736
£123.94
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Inner width | 64 mm |
| Brake System | Sumitomo |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 60 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| for brake disc thickness | 25 mm |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | RAV4 | RAV4 Active D-4D 4x2 | D-4D Active | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 91KW 124HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Active D-4D TS/S 4x2 | D-4D Active TSS | 2017–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Business Edition TSS D-4D 4x2 | D-4D Business Edition TSS | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Excel D-4D 4x2 | D-4D Excel | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Excel TSS D-4D 4x2 | D-4D Excel TSS | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Excel TSS D-4D 4x2 | D-4D Excel TSS | 2017–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Icon Tech HEV 4x2 CVT | VVT-I Icon Tech | 2018–… | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 2494cc 147KW 197HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Icon TSS D-4D 4x2 | D-4D Icon TSS | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1995cc 105KW 143HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Invincible D-4D 4x2 | D-4D Invincible | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 91KW 124HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Invincible D-4D 4x2 | D-4D Invincible | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1998cc 91KW 124HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R Valvematic 4x2 | Valvematic XT-R | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x2 | 1986cc 116KW 156HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 D-4D | D-4D XT2 | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 D-4D | D-4D XT2 | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 VVTi | VVT-I XT2 | 2003–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 VVTi | VVT-I XT2 | 2003–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.