SKU: BC10065
£104.64
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Product type | Brake Caliper |
|---|---|
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | Nissin |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 30 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| for brake disc diameter | 239 mm |
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Brand | Shaftec |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | Jazz | Jazz Es i-VTec Semi-Auto | I-VTec ES I-Shift | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz ES+ T i-VTec CVT | I-VTec ES Plus T | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz EX-T i-VTec Semi-Auto | I-VTec EX-T I-Shift | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec ES | I-VTec ES | 2008–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec ES | I-VTec ES | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec ES-T | I-VTec ES-T | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec EX | I-VTec EX | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL | I-VTec EXL | 2011–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL | I-VTec EXL | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL CVT | I-VTec EXL | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec SI-T | I-VTec SI-T | 2010–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz S | 2004–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1246cc 57KW 76HP | |
| Honda | Jazz | Jazz SE CVT | 2006–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 61KW 81HP | |
| Honda | Jazz | Jazz Si i-VTec | I-VTec SI | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz Sport | DSI Sport | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 61KW 81HP |
Reviews
There are no reviews yet.