SKU: BC2554
£166.68
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Replaces | BC10452; BC7001; BC7001R |
| Inner width | 85 mm |
| Brake System | ATE |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 44 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| for brake disc thickness | 32 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 200 AMG Sport CDi | CLA 200 CDI AMG Sport | 2015–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2143cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 200 AMG Sport CDi Auto | CLA 200 CDI AMG Sport | 2014–2016 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 200 Sport CDi | CLA 200 CDI Sport | 2014–2016 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 200 Sport CDi Auto | CLA 200 CDI Sport | 2015–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2143cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Line Night Edition+ D 4Matic Auto | CLA 220 D 4Matic AMG Line Night Edition Plus | 2018–2019 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2143cc 125KW 167HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Line Night Edition+ D 4Matic Auto | CLA 220 D 4Matic AMG Line Night Edition Plus | 2018–2019 | Diesel | Estate | 4x4 | 2143cc 125KW 167HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Line Premium+ D 4Matic Auto | CLA 220 D 4Matic AMG Line Premium Plus | 2020–2020 | Diesel | Estate | 4x4 | 1950cc 140KW 187HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Sport CDi 4Matic Auto | CLA 220 CDI AMG Sport 4Matic | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2143cc 130KW 177HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Sport CDi Auto | CLA 220 CDI AMG Sport | 2015–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 AMG Sport D 4Matic Auto | CLA 220 D 4Matic AMG Sport | 2015–2017 | Diesel | Estate | 4x4 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 OrangeArt CDi 4Matic Auto | CLA 220 CDI 4Matic OrangeArt | 2015–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 OrangeArt CDi Auto | CLA 220 CDI OrangeArt | 2015–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 OrangeArt D 4Matic Auto | CLA 220 D 4Matic OrangeArt | 2016–2016 | Diesel | Estate | 4x4 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 Sport CDi 4Matic Auto | CLA 220 CDI Sport 4Matic | 2015–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2143cc 130KW 177HP |
| Mercedes-Benz | CLA | CLA 220 WhiteArt 4Matic D Auto | CLA 220 D 4Matic WhiteArt | 2017–2018 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2143cc 130KW 174HP |
Reviews
There are no reviews yet.