SKU: BC8274
£139.22
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | ATE |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 57 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc diameter | 302 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cadillac | BLS | BLS Elegance 175 Auto | T Elegance | 2006–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance 210 Auto | T Elegance (210) | 2006–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 154KW 206HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 175 | T Elegance | 2008–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 175 | T Elegance | 2008–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 175 Auto | T Elegance | 2008–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 175 Auto | T Elegance | 2010–2010 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 210 | T Elegance | 2008–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 154KW 206HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T 210 Auto | T Elegance | 2008–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 154KW 206HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T E85 | T Elegance FlexIFuel | 2008–… | Petrol/Alcohol | Saloon | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance T E85 Auto | T Elegance FlexIFuel | 2008–… | Petrol/Alcohol | Estate | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 150 | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 150 Auto | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 180 | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1910cc 132KW 177HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 180 | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1910cc 132KW 177HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 180 Auto | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1910cc 132KW 177HP |
| Cadillac | BLS | BLS Elegance TD 180 Auto | D Elegance | 2008–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1910cc 132KW 177HP |
| Cadillac | BLS | BLS Luxury 210 | T Luxury (210) | 2008–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 154KW 206HP |
| Cadillac | BLS | BLS SE 175 Auto | T SE | 2006–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 129KW 173HP |
| Cadillac | BLS | BLS-D Elegance Auto | D Elegance | 2006–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.