

SKU: DSK3326B
£221.45
In stock
In stock (5 available)
| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Brand | Apec Black |
| Height | 66 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | two-piece brake disc, Vented |
| Manufacturer | BMW TOYOTA |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer diameter | 348 mm |
| Brake Disc Type | two-piece brake disc, Vented |
| Number of Holes | 5 |
| Extra Description | Apec Black |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 7 Series | 730D Auto | 730D | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D Exclusive Auto | 730D Exclusive | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D Exclusive Auto | 730D Exclusive | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D M Sport Auto | 730D M Sport | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730d M Sport MHEV Auto | 730D M Sport | 2020–2022 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Auto | 730D XDrive | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Auto | 730D XDrive | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Auto | 730D XDrive | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Exclusive Auto | 730D XDrive Exclusive | 2018–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive M Sport Auto | 730D XDrive M Sport | 1974–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive M Sport Auto | 730D XDrive M Sport | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive M Sport Auto | 730D XDrive M Sport | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730d xDrive M Sport MHEV Auto | 730D XDrive M Sport | 2020–2022 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | 7 Series | 730d xDrive MHEV Auto | 730D XDrive | 2020–2022 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | 7 Series | 730LD Auto | 730LD | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD Auto | 730LD | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD Auto | 730LD | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD Exclusive Auto | 730LD Exclusive | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD Exclusive Auto | 730LD Exclusive | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD M Sport Auto | 730LD M Sport | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD M Sport Auto | 730LD M Sport | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730LD M Sport Auto | 730LD M Sport | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730Ld M Sport MHEV Auto | 730LD M Sport | 2020–2022 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | 7 Series | 730Ld MHEV Auto | 730LD | 2020–2021 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | 7 Series | 740D xDrive Auto | 740D XDrive | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740D xDrive M Sport Auto | 740D XDrive M Sport | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740D xDrive M Sport Auto | 740D XDrive M Sport | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740ld xDrive Exclusive Auto | 740LD XDrive Exclusive | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740ld xDrive M Sport Auto | 740LD XDrive M Sport | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740ld xDrive M Sport MHEV Auto | 740LD XDrive M Sport | 2020–2022 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | 7 Series | 745le xDrive Auto | 745LE XDrive | 2019–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 2998cc 290KW 388HP |
| BMW | 7 Series | 745le xDrive M Sport Auto | 745LE XDrive M Sport | 2019–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 2998cc 290KW 388HP |
Reviews
There are no reviews yet.