
SKU: DSK3539B
£215.49
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec Black |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 66 mm |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | two-piece brake disc, Vented |
| Manufacturer | BMW |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0160/0590 |
| Outer Diameter | 374 mm |
| Brake Disc Type | two-piece brake disc, Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Black |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X6 | X6 M60I xDrive MHEV Auto | M60I XDrive | 2023–0000 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 4395cc 390KW 522HP |
| BMW | X6 | X6 Xd30d M Sport Black Vermilion MHEV Auto | XDrive 30D M Sport Black Vermillion Edition | 2021–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X6 | X6 Xd40d M Sport Black Vermilion MHEV Auto | XDrive 40D M Sport Black Vermillion Edition | 2021–2022 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d M Sport Auto | XDrive 30D M Sport | 2019–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2020–2023 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2023–0000 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 219KW 293HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30d M Sport | 2025–0000 | Diesel | Coupe | 4X4 | 2993cc 219KW 293HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d Sport Auto | XDrive 30D Sport | 2020–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30d Sport MHEV A | XDrive 30D Sport | 2022–2023 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40d M Sport MHEV Auto | XDrive 40D M Sport | 2020–2023 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40d M Sport MHEV Auto | XDrive 40D M Sport | 2023–0000 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 259KW 347HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40d M Sport MHEV Auto | XDrive 40d M Sport | 2025–0000 | Diesel | Coupe | 4X4 | 2993cc 259KW 347HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40d Sport MHEV A | XDrive 40D Sport | 2022–2023 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i M Sport Auto | XDrive 40I M Sport | 2019–2021 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i M Sport MHEV Auto | XDrive 40I M Sport | 2021–2024 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i M Sport MHEV Auto | XDrive 40I M Sport | 2023–0000 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2998cc 280KW 375HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i M Sport MHEV Auto | XDrive 40i M Sport | 2025–0000 | Petrol | Coupe | 4X4 | 2998cc 280KW 375HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i Sport Auto | XDrive 40I Sport | 2020–2020 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40i Sport MHEV Auto | XDrive 40I Sport | 2022–2022 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
Reviews
There are no reviews yet.