
SKU: SDK6042
£64.35
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906055677 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 50 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0411/0882 |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 118 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2700 Sportive CDTI | 2700 CDTI Sportive Panel Van | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTI LWB | 2900CDTI LWB HR Panel Van | 2006–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 85KW 115HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 SWB | 2900 SWB H/R Panel Van | 2005–2006 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1998cc |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2700 CDTi 89 SWB | 2700 CDTI Panel Van | 2012–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 66KW 89HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2700 Sportive CDTi SWB | 2700 CDTI Sportive Panel Van | 2012–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi 113 LWB | 2900 CDTI Panel Van DCB | 2011–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi 89 LWB | 2900 CDTI Panel Van DCB | 2011–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 66KW 89HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi 90 SWB | 2900CDTI SWB HR Panel Van 90 | 2006–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi ecoFLEX SWB | 2900 CDTI Panel Van EcoFlex | 2011–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi Semi-Auto LWB | 2900 CDTI Panel Van Tecshift | 2011–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi Semi-Auto LWB | 2900 CDTI Panel Van Tecshift | 2012–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 CDTi Semi-Auto SWB | 2900 CDTI Panel Van Tecshift | 2011–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 Double Cab SWB | 2900CDTI SWB DCB Sportive 115 | 2006–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 85KW 115HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 ecoFLEX CDTi SWB | 2900 CDTI Panel Van EcoFlex | 2012–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 66KW 89HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 Sportive CDTi LWB | 2900 CDTI Sportive Panel Van | 2011–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
| Vauxhall | Vivaro | Vivaro 2900 Sportive CDTi LWB Semi-Auto | 2900 CDTI Sportive Panel Van DCB Tecshift | 2011–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1995cc 84KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.