
SKU: SDK6728
£31.97
Out of stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906137373 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 30 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0001 |
| Outer Diameter | 260 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 13 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | CR-Z | CR-Z GT i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA GT | 2010–2014 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 92KW 123HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z GT i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA GT | 2012–2015 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 102KW 136HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z GT-T i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA GT-T | 2012–2015 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 102KW 136HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z S i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA S | 2010–2013 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 92KW 123HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z Sport i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA Sport | 2010–2014 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 84KW 112HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z Sport i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA Sport | 2012–2015 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 102KW 136HP |
| Honda | CR-Z | CR-Z Sport-t i-VTec IMA Hybrid | I-VTec IMA Sport-T | 2013–2014 | Petrol/Electric | Coupe | 4x2 | 1497cc 102KW 136HP |
Reviews
There are no reviews yet.