
SKU: SDK6208
£65.88
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906095581 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 71 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0008 |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 90 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 15 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 130 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Renault |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Master | Master LH35 dCi Semi-Auto | LH35 DCI H/R Panel Van Quickshift | 2013–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 92KW 125HP |
| Renault | Master | Master LHL35 TW Business Energy dCi | LHL35 TW Business Energy DCI | 2020–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 107KW 145HP |
| Renault | Master | Master LL35 Business dCi | LL35 Business DCI Dropside T/L | 2020–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 100KW 135HP |
| Renault | Master | Master LM35 Formula Edition Energy dCi | LM35 Formula Edition Energy DCI | 2018–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 125KW 170HP |
| Renault | Master | Master ML35 dCi DRW 125 | ML35 DCI L/R Chassis Cab DRW | 2011–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 92KW 125HP |
| Renault | Master | Master ML35 TW Business dCi | ML35TW Business DCI Chassis Cab | 2017–2018 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 96KW 130HP |
| Renault Trucks | Master | Master 33 MWB | 33 L2H3 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H1 Chassis Cab | 2017–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 81KW 108HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H1 Chassis Cab | 2022–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 120KW 160HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 LWB | 35 L3H2 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 MWB | 35 L2H1 | 2019–… | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2299cc 132KW 177HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H2 | 2019–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 132KW 177HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H2 CRC | 2024–… | Diesel | Window Van | 4X2 | 2299cc 100KW 135HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H1 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 111KW 150HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB | 35 L1H2 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB Auto | 35 L1H2 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB Auto | 35 L1H2 Panel Van | 2024–… | Diesel | Panel Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
| Renault Trucks | Master | Master 35 SWB Auto | 35 L1H1 CRC | 2024–… | Diesel | Window Van | 4X2 | 2299cc 134KW 180HP |
Reviews
There are no reviews yet.