
SKU: SDK6280
£66.81
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906096304 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/1030 |
| Outer Diameter | 276 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 60 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 14 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 105 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Astra | Astra Elite CDTi 123 | Elite CDTI | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra Elite CDTi 123 | Elite CDTI | 2009–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra Exclusive 113 | Exclusiv | 2009–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
| Vauxhall | Astra | Astra Exclusive 113 | Exclusiv | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
| Vauxhall | Astra | Astra Exclusive CDTi 108 | Exclusiv CDTI | 2009–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra S CDTi 108 | S CDTI | 2009–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTI 108 | SE CDTI | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTI 108 | SE CDTI | 2009–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTI 108 | SE CDTI | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTi 123 | SE CDTI | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTi ecoFLEX 108 | SE CDTI EcoFlex | 2010–2012 | Diesel | Estate | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SE CDTi ecoFLEX 123 | SE CDTI EcoFlex | 2010–2013 | Diesel | Estate | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI CDTi 108 | SRI CDTI | 2009–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI CDTi 108 | SRI CDTI | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI CDTi 108 | SRI CDTI | 2010–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRi CDTi 123 | SRI CDTI | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRi CDTi 123 | SRI CDTI | 2011–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI VX-Line CDti 108 | SRI VX-Line CDTI | 2009–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI VX-Line CDti 108 | SRI VX-Line CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI VX-Line CDti 108 | SRI VX-Line CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI VX-Line CDti 123 | SRI VX-Line CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Astra | Astra SRI VX-Line CDti 123 | SRI VX-Line CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
Reviews
There are no reviews yet.