
SKU: SDK6296
£28.32
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906112929 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 33 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0679 |
| Outer Diameter | 239 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 61 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 13 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | Jazz | Jazz Es i-VTec Semi-Auto | I-VTec ES I-Shift | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz ES+ T i-VTec CVT | I-VTec ES Plus T | 2013–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz EX-T i-VTec Semi-Auto | I-VTec EX-T I-Shift | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec ES | I-VTec ES | 2008–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec ES | I-VTec ES | 2011–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec ES CVT | I-VTec ES | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec ES-T | I-VTec ES-T | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec EX | I-VTec EX | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EX CVT | I-VTec EX | 2011–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EX-T Semi-Auto | I-VTec EX-T I-Shift | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL | I-VTec EXL | 2011–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL | I-VTec EXL | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz i-VTec EXL CVT | I-VTec EXL | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
| Honda | Jazz | Jazz I-VTec SI-T | I-VTec SI-T | 2010–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 98HP |
| Honda | Jazz | Jazz Si i-VTec | I-VTec SI | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1339cc 73KW 99HP |
Reviews
There are no reviews yet.