SKU: DRM9205
£73.17
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | AGILA SPLASH SWIFT |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | SUZUKI VAUXHALL |
| Unit Quantity | 2 |
| Number of Holes: | 4 |
| Total Br. Drum Height | 81 mm |
| Br. Drum outer diameter | 238 mm |
| Inner Brake Drum Height | 41 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Inner Brake Drum Diameter | 200 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Suzuki |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Suzuki | Splash | Splash DDiS | DDIS | 2008–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 73HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS | GLS | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 63KW 84HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS | GLS | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 48KW 64HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS | GLS | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 63KW 84HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS+ | GLS Plus | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 63KW 85HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS+ | GLS Plus | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 63KW 84HP |
| Suzuki | Splash | Splash GLS+ Auto | GLS Plus | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 63KW 85HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ2 | SZ2 | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 68HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ2 | SZ2 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 68HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 48KW 65HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2011–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 68HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2012–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ3 | SZ3 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 996cc 50KW 68HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ4 | SZ4 | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ4 | SZ4 | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ4 | SZ4 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ4 Auto | SZ4 | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Splash | Splash SZ4 Auto | SZ4 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
Reviews
There are no reviews yet.