SKU: DRM9523
£68.42
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Replaces | DRM9522 |
| Manufacturer | ALFA ROMEO FIAT |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Total Br. Drum Height | 61 mm |
| Br. Drum outer diameter | 268 mm |
| Inner Brake Drum Height | 48 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Inner Brake Drum Diameter | 229 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.6 | Base | 1994–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 76KW 103HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.6 L | L | 1991–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 76KW 103HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.6 T.Spark | Twin Spark 16V | 1997–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 89KW 120HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.7 16v | 16V | 1994–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1712cc 96KW 129HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.8 T.Spark | Twin Spark 16V | 1997–1998 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1747cc 104KW 140HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 1.8 T.Spark | Twin Spark | 1998–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1747cc 104KW 140HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 Cloverleaf | 2.0 Cloverleaf | 1996–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1970cc 110KW 148HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 Cloverleaf | Cloverleaf | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1970cc 111KW 150HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 Cloverleaf | Cloverleaf | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1970cc 115KW 155HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 Junior | Junior | 1998–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 89KW 120HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 T.Spark 16v | Twin Spark 16V | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1747cc 104KW 140HP |
| Alfa Romeo | 145 | 145 T.Spark 16v | Twin Spark 16V | 1999–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 89KW 120HP |
Reviews
There are no reviews yet.