SKU: DRM9924
£64.01
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | CORSA CORSAVAN TIGRA |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | OPEL VAUXHALL |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Total Br. Drum Height | 94 mm |
| Br. Drum outer diameter | 228 mm |
| Inner Brake Drum Height | 54 mm |
| Additional Information 2 | with ABS sensor ring, with wheel bearing |
| Inner Brake Drum Diameter | 200 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Tigra | Tigra 1.4i | 16V | 2005–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra A/C Easytronic | 16V Easytronic | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra AIR A/C | Air AC | 2007–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra AIR A/C CDTI | Air AC CDTI | 2007–… | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Air CDTi | Air CDTI | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Air Semi-Auto | Air | 2008–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra CDTi | CDTI 16V | 2005–2008 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra CDTi | CDTI 16V | 2005–2008 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra CDTi Sport | CDTI 16V Sport | 2005–2007 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Easytronic | 16V | 2006–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Exclusive 16v | Exclusiv 16V | 2008–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 92KW 125HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Exclusive CDTi | Exclusiv CDTI | 2009–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 69HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Exclusive E-Tronic | Sport 16V | 2005–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Sport | Sport 16V | 2005–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 67KW 90HP |
| Vauxhall | Tigra | Tigra Sport CDTi | Sport CDTI 16V | 2005–2008 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
Reviews
There are no reviews yet.