SKU: DRM9927
£48.16
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | TOURNEO CONNECT TRANSIT CONNECT |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | FORD |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 5 |
| Total Br. Drum Height | 89 mm |
| Br. Drum outer diameter | 279 mm |
| Inner Brake Drum Height | 68 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Inner Brake Drum Diameter | 229 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect 110 T230 | T230 TDCI | 2010–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect 110 T230 LX | T230 TDCI LX | 2008–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect 110 T230 LX | T230 TDCI LX | 2008–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Base 110 | Base TDCI | 2009–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Base 110 | Base TDCI | 2009–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Base 110 | Base TDCI | 2009–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Base 110 | Base TDCI | 2009–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Base 110 | Base TDCI | 2011–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect T230 110 | TDCI LWB 110 Window Van | 2006–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect T230 110 | TDCI LWB 110 Panel Van | 2006–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect T230 LX110 | TDCI LX LWB 110 Window Van | 2006–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Trend 110 | Trend TDCI | 2009–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Trend 110 | Trend TDCI | 2009–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Trend 110 | Trend TDCI | 2009–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Tourneo Connect | Tourneo Connect Trend 110 | Trend TDCI | 2010–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.