SKU: RCA1611N
£59.96
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Brake System | TRW |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston diameter 1 | 43 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Mounting bores distance | 144 mm |
| for brake disc diameter | 288 mm |
| for brake disc thickness | 20 mm |
| Part number of recommended accessories | BBS4, BSC1 |
Reviews
There are no reviews yet.