SKU: RCA914
£128.80
In stock
In stock (3 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | TRW |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Piston diameter 1 | 42 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Mounting bores distance | 144 mm |
| for brake disc diameter | 300 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Part number of recommended accessories | BBS4, BSC1 |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A4 | A4 A-road Sport 40 TDI MHEV Quattro Semi-Auto | Allroad TDI Quattro Sport | 2020–2022 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Audi | A4 | A4 A-road Sport 45 TFSI Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Sport | 2019–2019 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 180KW 241HP |
| Audi | A4 | A4 A-road Sport 45 TFSI Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Sport | 2019–2021 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 180KW 241HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Sport 40 TDI Quattro Semi-Auto | Allroad TDI Quattro Sport | 2019–2021 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 140KW 188HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Sport 45 TFSI MHEV Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Sport | 2020–2021 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 195KW 261HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Sport 45 TFSI MHEV Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Sport | 2021–2022 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 195KW 261HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Sport TDI Quattro Semi-Auto | Allroad TDI Quattro Sport | 2016–2019 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 140KW 187HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Sport TFSI Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Sport | 2016–2018 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 185KW 248HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad TDI Quattro Semi-Auto | Allroad TDI Quattro | 2016–2018 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 140KW 187HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad TFSI Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro | 2016–2019 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 185KW 248HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Vorsprung 40 TDI MHEV Q Semi-Auto | Allroad TDI Quattro Vorsprung | 2020–2021 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 150KW 201HP |
| Audi | A4 | A4 Allroad Vorsprung 40 TDI Quattro Semi-Auto | Allroad TDI Quattro Vorsprung | 2020–2020 | Diesel | Estate | 4x4 | 1968cc 140KW 188HP |
| Audi | A4 | A4 Black Edition TDI | TDI Black Edition | 2017–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 1968cc 140KW 188HP |
| Audi | A4 | A4 Black Edition TDI SA | Avant TDI Black Edition | 2017–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 110KW 148HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 30 TDI MHEV SA | Avant TDI Vorsprung | 2020–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 100KW 134HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 30 TDI Semi-Auto | Avant TDI Vorsprung | 2019–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 100KW 134HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 30 TDI Semi-Auto | TDI Vorsprung | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 1968cc 100KW 134HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 35 TDI Semi-Auto | Avant TDI Vorsprung | 2019–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1968cc 120KW 160HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 40 TDI Quattro SA | TDI Quattro Vorsprung | 2019–… | Diesel | Saloon | 4x4 | 1968cc 140KW 188HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 45 TFSI Quattro SA | TFSI Quattro Vorsprung | 2019–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 1984cc 180KW 241HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung 45 TFSI Quattro SA | Avant TFSI Quattro Vorsprung | 2019–… | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 180KW 241HP |
| Audi | A4 | A4 Vorsprung Allroad 45 TFSI Quattro Semi-Auto | Allroad TFSI Quattro Vorsprung | 2020–2020 | Petrol | Estate | 4x4 | 1984cc 180KW 241HP |
Reviews
There are no reviews yet.