SKU: ADA104343
£161.92
In stock
Only 4 left in stock
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| EAN | 5050063615777 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 52 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 303 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 30.3 mm |
| Centering Diameter | 70.8 mm |
| Brake Disc Thickness | 32.3 mm |
| Number of mounting bores: | 3 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 115 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Cadillac |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cadillac | Seville | Seville SLS V8 Auto | SLS V8 | 1998–2011 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4565cc 205KW 275HP |
| Cadillac | Seville | Seville STS V8 Auto | STS V8 | 1998–2002 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4565cc 224KW 300HP |
Reviews
There are no reviews yet.