SKU: ADBP430144
£178.76
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 66 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 395 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 34.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | ADBP430145 |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X5 | X5 M50D Auto | M50D | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 294KW 394HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d M Sport Auto | XDrive 30D M Sport | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2020–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2023–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 219KW 293HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d XLine Auto | XDrive 30D XLine | 2018–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d XLine MHEV Auto | XDrive 30D XLine | 2020–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d XLine MHEV Auto | XDrive 30D XLine | 2023–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 219KW 293HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport MHEV Auto | XDrive 40D M Sport | 2020–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40d M Sport MHEV Auto | XDrive 40D M Sport | 2023–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 259KW 347HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40i M Sport Auto | XDrive 40I M Sport | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40i M Sport MHEV Auto | XDrive 40I M Sport | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40i XLine Auto | XDrive 40I XLine | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40i XLine MHEV Auto | XDrive 40I XLine | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 45e M Sport Auto | XDrive 45E M Sport | 2019–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2998cc 290KW 388HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 45e XLine Auto | XDrive 45E XLine | 2019–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2998cc 290KW 388HP |
Reviews
There are no reviews yet.