SKU: ADBP430145
£178.80
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 66 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 395 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 34.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | ADBP430144 |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Auto | 730D XDrive | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Auto | 730D XDrive | 2019–0000 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Exclusive Auto | 730D XDrive Exclusive | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive Exclusive Auto | 730D XDrive Exclusive | 2018–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 730D xDrive M Sport Auto | 730D XDrive M Sport | 1974–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | 7 Series | 740D xDrive Exclusive Auto | 740D XDrive Exclusive | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740D xDrive M Sport Auto | 740D XDrive M Sport | 2016–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740ld xDrive Auto | 740LD XDrive | 2019–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740ld xDrive M Sport Auto | 740LD XDrive M Sport | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2993cc 235KW 315HP |
| BMW | 7 Series | 740li Auto | 740LI | 2019–2022 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | 7 Series | 740li M Sport Auto | 740LI M Sport | 2019–2022 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2998cc 250KW 335HP |
| BMW | 7 Series | 750i xDrive Auto | 750I XDrive | 2019–2021 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4395cc 390KW 523HP |
| BMW | 7 Series | M760li xDrive Auto | M760LI XDrive | 2019–2021 | Petrol | Saloon | 4x4 | 6592cc 430KW 576HP |
| BMW | 7 Series | M760li xDrive Next 100 Years V12 Auto | M760LI XDrive V12 The Next 100 Years | 2017–2017 | Petrol | Saloon | 4x4 | 6592cc 449KW 601HP |
| BMW | 7 Series | M760li xDrive V12 Auto | M760LI XDrive V12 | 2016–2019 | Petrol | Saloon | 4x4 | 6592cc 449KW 601HP |
| BMW | X4 | X4 M40d Auto | M40D | 2018–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 240KW 321HP |
| BMW | X4 | X4 M40d M Professional Edition MHEV Auto | M40D M Pro Edition | 2021–2022 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X4 | X4 M40d MHEV Auto | M40D | 2020–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X4 | X4 M40d MHEV Auto | M40D | 2021–2024 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 250KW 335HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 20d M Sport Auto | XDrive 20D M Sport | 2018–2020 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 1995cc 140KW 187HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 20d M Sport X Auto | XDrive 20D M Sport X | 2018–2020 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 1995cc 140KW 187HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 20d M Sport X MHEV Auto | XDrive 20D M Sport X | 2020–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 1995cc 140KW 187HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 20d Sport Auto | XDrive 20D Sport | 2018–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 1995cc 140KW 187HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d M Sport Auto | XDrive 30D M Sport | 2018–2020 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2020–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d M Sport MHEV Auto | XDrive 30D M Sport | 2021–2024 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d M Sport X Auto | XDrive 30D M Sport X | 2018–2020 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d M Sport X MHEV Auto | XDrive 30D M Sport X | 2020–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30D Sport Auto | XDrive 30D Sport | 2018–0000 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 195KW 261HP |
| BMW | X4 | X4 xDrive 30d Sport MHEV Auto | XDrive 30D Sport | 2021–2021 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 282HP |
Reviews
There are no reviews yet.