SKU: ADBP430221
72,66 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| EAN | 05057746461492 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 40 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 285 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Key Compatible Vehicles | Suzuki |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Suzuki | Swift | Swift Sport | Sport | 2011–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1586cc 100KW 134HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport | Sport | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1586cc 100KW 136HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport | Sport | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1586cc 100KW 134HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport | Sport | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1586cc 100KW 136HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport | Sport | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1586cc 100KW 134HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport Boosterjet | Sport Boosterjet | 2018–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1373cc 103KW 138HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport Boosterjet MHEV | Sport Boosterjet | 2020–2022 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1373cc 95KW 127HP |
| Suzuki | Swift | Swift Sport Boosterjet MHEV | Sport Boosterjet | 2021–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1373cc 95KW 127HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ3 4x4 | SZ3 | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 | SZ4 | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 | SZ4 | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 4x4 | SZ4 | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 Auto | SZ4 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 Auto | SZ4 | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 Auto | SZ4 | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 Auto | SZ4 | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 69KW 94HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 DDiS | SZ4 DDIS | 2013–2015 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 75HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 DualJet | SZ4 Dualjet | 2014–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 66KW 89HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 DualJet | SZ4 Dualjet | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 66KW 89HP |
| Suzuki | Swift | Swift SZ4 DualJet 4x4 | SZ4 Dualjet | 2015–2017 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1242cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.