SKU: ADJ134301
£104.36
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 46 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 326 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2008–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2011–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2012–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2013–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio Sportbrake D Auto | D Portfolio SportBrake | 2012–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Premium Luxury D Auto | D Premium Luxury SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF SE Business D Auto | D SE Business SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF SE D Auto | D SE | 2012–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Sport D Auto | D Sport | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XJ | XJ Executive V6 Auto | V6 Executive | 2007–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | XJ | XJ Executive V6 Auto | V6 Executive | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Executive V6 LWB Auto | V6 Executive | 2008–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Executive V6 LWB TDVI A | TDVI V6 Executive | 2008–… | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 204HP |
| Jaguar | XJ | XJ Executive V6 TDVi Auto | V6 Executive | 2007–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sovereign V6 Auto | V6 Sovereign | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sovereign V6 LWB Auto | V6 Sovereign | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sovereign V6 LWB TDVi Auto | TDVI V6 Sovereign | 2009–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 204HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sovereign V6 SWB TDVi Auto | TDVI V6 Sovereign | 2009–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 204HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sovereign V6 TDVi Auto | V6 Sovereign | 2007–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ Sport Premium V6 Auto | V6 Sport Premium | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2720cc 152KW 203HP |
| Jaguar | XJ | XJ6 V6 Auto | V6 | 1995–2010 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | XJ | XJ6 V6 SE Auto | V6 SE | 2002–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | XJ | XJ6 V6 Sovereign Auto | V6 Sovereign | 2004–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | XJ | XJ6 V6 Sport Auto | V6 Sport | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
Reviews
There are no reviews yet.