SKU: ADJ134316
£96.51
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 48 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 380 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 34 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Jaguar |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | XK | XK Artisan Special Edition Auto | Artisan Special Edition | 2012–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK Artisan Special Edition Auto | Artisan Special Edition | 2012–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK Auto | XK | 2008–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK Auto | XK | 2008–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK Base Auto | Base | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK Dynamic R Auto | Dynamic R | 2014–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 375KW 503HP |
| Jaguar | XK | XK Portfolio Auto | XK Portfolio | 2008–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK R Auto | R | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 375KW 503HP |
| Jaguar | XK | XK R-S Auto | R-S | 2012–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 405KW 542HP |
| Jaguar | XK | XK R-S Auto | R-S | 2014–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 405KW 542HP |
| Jaguar | XK | XK R-S Auto | R-S | 2014–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 405KW 542HP |
| Jaguar | XK | XK R-S GT Auto | R-S GT | 2013–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 405KW 542HP |
| Jaguar | XK | XK Signature Auto | Signature | 2008–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK Signature Auto | Signature | 2014–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 380HP |
| Jaguar | XK | XK Special Edition Auto | Special Edition | 2011–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XK Special Edition Auto | Special Edition | 2011–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 283KW 385HP |
| Jaguar | XK | XKR 4.2 Auto | XKR | 2002–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
| Jaguar | XK | XKR 4.2 Auto | XKR | 2002–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
| Jaguar | XK | XKR 75 Auto | XKR 75 | 2010–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 390KW 530HP |
| Jaguar | XK | XKR Auto | XKR | 1973–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 375KW 510HP |
| Jaguar | XK | XKR Auto | XKR | 2008–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 375KW 510HP |
| Jaguar | XK | XKR Portfolio Auto | XKR Portfolio | 2008–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4196cc 313KW 420HP |
| Jaguar | XK | XKR S Auto | XKR-S | 2011–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5000cc 405KW 550HP |
| Jaguar | XK | XKR-S Auto | XKR-S | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5000cc 405KW 550HP |
Reviews
There are no reviews yet.