SKU: ADV184384
85,39 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 59 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 360 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 31 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 34 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A8 | A8 3.7 Quattro Auto | Quattro | 1999–2002 | Petrol | Saloon | 4x4 | 3697cc 193KW 260HP |
| Audi | A8 | A8 3.7 Quattro Sport Auto | Quattro Sport | 1999–2003 | Petrol | Saloon | 4x4 | 3697cc 193KW 260HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro Auto | Quattro Sport | 1995–1999 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4172cc 220KW 295HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro Auto | Quattro | 1995–1999 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 164KW 220HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro Auto | Quattro | 1995–2002 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 231KW 310HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro Auto | Quattro | 1996–2005 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 246KW 329HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro LHD Auto | Quattro LHD | 2002–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 246KW 329HP |
| Audi | A8 | A8 4.2 Quattro Sport Auto | Quattro Sport | 1997–2002 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 231KW 310HP |
| Audi | A8 | A8 42 Quattro Auto | Quattro | 1996–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 220KW 295HP |
| Audi | A8 | A8 42 Quattro Auto | Quattro Sport | 1996–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 220KW 295HP |
| Audi | A8 | A8 L SE Executive FSI Quattro Auto | L FSI Quattro SE Executive | 2011–2012 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4163cc 273KW 366HP |
| Audi | A8 | A8 L SE TDI Quattro Auto | L TDI Quattro SE | 2012–2012 | Diesel | Saloon | 4x4 | 4134cc 258KW 346HP |
| Audi | A8 | A8 Quattro Auto | Quattro LWB | 2000–2002 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 231KW 310HP |
| Audi | A8 | A8 Quattro Auto | Quattro | 2000–2003 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A8 | A8 Quattro Sport Auto | Quattro Sport | 2001–2003 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2771cc 142KW 190HP |
| Audi | A8 | S8 4.2 Quattro Auto | S8 Quattro | 1997–2003 | Petrol | Saloon | 4x4 | 4172cc 250KW 335HP |
Reviews
There are no reviews yet.