SKU: ADBP430105
£64.72
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 36 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 314 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 16 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 18 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD | CRDI Premium | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD Auto | CRDI Premium | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD Auto | CRDI Premium | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDI Semi-Auto | CRDI Premium | 2022–2024 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 142KW 190HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE Blue Drive CRDi Auto | CRDI Premium SE Blue Drive | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi 2WD Auto | CRDI Premium SE | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi 2WD Auto | CRDI Premium SE | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi Auto | CRDI Premium SE | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDi 2WD | CRDI SE | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDI 2WD Auto | CRDI SE | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDI 2WD Auto | CRDI SE | 2019–… | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Ultimate CRDI Semi-Auto | CRDI Ultimate | 2022–2024 | Diesel | SUV | 4x4 | 2151cc 142KW 190HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Ultimate HEV 2WD Auto | Ultimate | 2021–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1598cc 169KW 226HP |
Reviews
There are no reviews yet.