SKU: ADBP430235
£118.38
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 48 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Kia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Sorento | Sorento 2 HEV AWD Auto | 2 | 2020–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 HEV AWD Auto | 2 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 158KW 212HP |
| Kia | Sorento | Sorento 2 PHEV AWD Auto | 2 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 185KW 248HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 HEV AWD Auto | 3 | 2020–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 HEV AWD Auto | 3 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 158KW 212HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 PHEV AWD Auto | 3 | 2021–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 194KW 261HP |
| Kia | Sorento | Sorento 3 PHEV AWD Auto | 3 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 185KW 248HP |
| Kia | Sorento | Sorento 4 HEV AWD Auto | 4 | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorento 4 HEV AWD Auto | 4 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 158KW 212HP |
| Kia | Sorento | Sorento 4 PHEV AWD Auto | 4 | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 194KW 261HP |
| Kia | Sorento | Sorento 4 PHEV AWD Auto | 4 | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4X4 | 1598cc 185KW 248HP |
| Kia | Sorento | Sorento Edition HEV AWD A | Edition | 2023–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorento Edition PHEV AWD Auto | Edition | 2023–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 194KW 261HP |
| Kia | Sorento | Sorrento Vision HEV AWD Auto | Vision | 2023–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Kia | Sorento | Sorrento Vision PHEV AWD Auto | Vision | 2023–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 194KW 261HP |
Reviews
There are no reviews yet.