SKU: ADJ134362
£63.21
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 42 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 63.6 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Jaguar |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | E-Pace | E-Pace D AWD Auto | Core | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 132KW 177HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace HSE D AWD Auto | HSE | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 110KW 147HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic D 4X2 | R-Dynamic | 2018–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1999cc 110KW 147HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic S D 4X2 | R-Dynamic S | 2021–2022 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 120KW 160HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic S D MHEV AWD A | R-Dynamic S | 2024–2024 | Diesel | SUV | 4X4 | 1998cc 150KW 201HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic S D MHEV AWD Auto | R-Dynamic S | 2021–2022 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 150KW 201HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic S MHEV AWD Auto | R-Dynamic S | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 147KW 197HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic S MHEV AWD Auto | R-Dynamic S | 2021–2022 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 147KW 197HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic SE Black D MHEV AWD A | R-Dynamic SE Black | 2024–2024 | Diesel | SUV | 4X4 | 1998cc 150KW 201HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic SE D 4X2 | R-Dynamic SE | 2021–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 120KW 160HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic SE D MHEV AWD Auto | R-Dynamic SE | 2021–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 120KW 160HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic SE i AWD Auto | R-Dynamic SE | 2017–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 221KW 296HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace R-Dynamic SE MHEV AWD Auto | R-Dynamic SE | 2021–2022 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 147KW 197HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace SE D MHEV AWD Auto | SE | 2021–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 150KW 201HP |
| Jaguar | E-Pace | E-Pace SE MHEV AWD Auto | SE | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 183KW 245HP |
Reviews
There are no reviews yet.