SKU: ADT343195
115,51 £
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 51 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | GS | GS 300 | 300 | 1993–1996 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 115KW 155HP |
| Lexus | GS | GS 300 | 300 | 1996–1997 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 155KW 209HP |
| Lexus | GS | GS 300 Auto | 300 | 2000–2003 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 157KW 210HP |
| Lexus | GS | GS 300 Auto | GS 300 | 2008–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2995cc 183KW 245HP |
| Lexus | GS | GS 300 S Auto | 300 S | 1997–2001 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 163KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 SE | 1997–1997 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 156KW 209HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 SE | 1997–2001 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 163KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 SE | 1998–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 157KW 210HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 Limited Edition | 1998–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2995cc 182KW 245HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 SE | 1998–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2995cc 182KW 245HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE Auto | 300 SE | 1998–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2995cc 183KW 245HP |
| Lexus | GS | GS 300 SE-L Auto | GS 300 SE-L | 2008–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2995cc 183KW 245HP |
| Lexus | GS | GS 300 Sport Auto | 300 Sport | 1982–1997 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 155KW 209HP |
| Lexus | GS | GS 300 Sport Auto | 300 Sport | 1999–1999 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 158KW 213HP |
| Lexus | GS | GS 300 Sport Auto | 1999–2001 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2997cc 163KW 219HP |
Reviews
There are no reviews yet.