SKU: ADU174303
103,76 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 64 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 322 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 29.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport Edition | SLK200 AMG Sport Edition | 2016–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK200 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2002–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport Edition Auto | SLK200 AMG Sport Edition | 2014–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 Edition 125 BlueEfficiency | SLK200 BlueEfficiency Edition 125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport BlueEfficiency | SLK250 BlueEfficiency AMG Sport | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport CDi BlueEfficiency Auto | SLK250 CDI BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2016 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 BlueEfficiency | SLK250 BlueEfficiency | 2012–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency | 2011–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 Carbonlook Edition CDi Auto | SLK250 CDI CarbonLook Edition | 2015–2015 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 CDi BlueEfficiency Auto | SLK250 CDI BlueEfficiency | 2011–2015 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 D AMG Sport Auto | SLK 250 D AMG Sport | 2015–2017 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 D Auto | SLK 250 D | 2015–2016 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 201HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 Edition 125 BlueEfficiency | SLK250 BlueEfficiency Edition 125 | 2011–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency Edition 125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 Edition CDI Auto | SLK250 CDI Edition | 2014–… | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK250 AMG Sport Edition CDI A | SLK250 CDI AMG Sport Edition | 2014–… | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK350 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK350 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
Reviews
There are no reviews yet.