SKU: ADU174315
143,46 £
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 65 mm |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 30 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | E-Class | E200 Avantgarde Kompressor | E200K Avantgarde | 2006–2007 | Petrol | Estate | 4x2 | 1796cc 135KW 181HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E200 Avantgarde Kompressor | E200K Sport | 2006–2009 | Petrol | Estate | 4x2 | 1796cc 135KW 181HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E200 Kompressor Elegance A | E200 Kompressor Elegance | 2003–2006 | Petrol | Estate | 4x2 | 1796cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E240 Classic Auto | E240 Classic | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2597cc 132KW 177HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E240 Elegance Semi-Auto | E240 Elegance | 2002–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 2597cc 132KW 177HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E270 CDI Elegance | E270 CDI Elegance | 2002–2005 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2685cc 132KW 177HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 AvantGarde Auto | E280 Avantgarde | 2000–2009 | Petrol | Estate | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 AvantGarde Auto | E280 Avantgarde | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi AvantGarde Auto | E280 CDI Avantgarde | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi AvantGarde Auto | E280 CDI Avantgarde | 2005–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Classic Auto | E280 CDI Classic | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Classic Auto | E280 CDI Classic | 2005–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Elegance Auto | E280 CDI Elegance | 2005–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Elegance Auto | E280 CDI Elegance | 2005–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Executive SE Auto | E280 CDI Executive SE | 2008–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 140KW 190HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Sport Auto | E280 CDI Sport | 2005–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Sport Auto | E280 CDI Sport | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Classic Auto | E280 Classic | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Classic Auto | E280 Classic | 2005–2009 | Petrol | Estate | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Elegance Auto | E280 Elegance | 2005–2009 | Petrol | Estate | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Elegance Auto | E280 Elegance | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Sport Auto | E280 Sport | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 Sport Auto | E280 Sport | 2005–2009 | Petrol | Estate | 4x2 | 2996cc 170KW 228HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDI AvantGarde Auto | E320 CDI Avantgarde | 2000–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDI AvantGarde Auto | E320 CDI Avantgarde | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDI Elegance Auto | E320 CDI Elegance | 2005–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDI Elegance Auto | E320 CDI Elegance | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDi Sport Auto | E320 CDI Sport | 2005–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E320 CDi Sport Auto | E320 CDI Sport | 2005–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E500 Sport Auto | E500 Sport | 2006–2008 | Petrol | Estate | 4x2 | 5461cc 345KW 462HP |
Reviews
There are no reviews yet.