SKU: ADV1843105
£115.51
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 42 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 20 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A8 | A8 3.7 Quattro Auto | Quattro | 2003–2005 | Petrol | Saloon | 4x4 | 3697cc 206KW 276HP |
| Audi | A8 | A8 3.7 Quattro LHD Auto | Quattro LHD | 2002–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 3697cc 206KW 276HP |
| Audi | A8 | A8 60 TFSI E Quattro Auto | TFSI E Quattro | 2020–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 2995cc 330KW 442HP |
| Audi | A8 | A8 Black Edition 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2020–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 Black Edition 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L 60 TFSI E Quattro Auto | TFSI E Quattro | 2020–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 2995cc 330KW 442HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2018–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2018–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L Sport 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro Sport | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 L Vorsprung 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Vorsprung | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 S Line 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 Sport 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro Sport | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 Vorsprung 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Vorsprung | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 Vorsprung 50TDI MHEV Quattro A | TDI Quattro Vorsprung | 2020–… | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | S8 V10 Quattro Auto | S8 Quattro FSI V10 | 2006–2010 | Petrol | Saloon | 4x4 | 5204cc 450KW 603HP |
Reviews
There are no reviews yet.