
SKU: BBD4338
98,92 £
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 276 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe | 16V | 2001–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 2351cc 110KW 148HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Auto | TD | 2002–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 85KW 115HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX CRTD | CRTD CDX | 2004–2008 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 83KW 111HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX CRTD Auto | CRTD CDX | 2005–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 83KW 111HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD | CRTD GSI 7STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD | CRTD GSI 5STR | 2006–2007 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD Auto | CRTD GSI 7STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD Auto | CRTD GSI 5STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium Blue Drive CRDi | CRDI Premium Blue Drive | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE Blue Drive CRDi | CRDI Premium SE Blue Drive | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi Auto | CRDI Premium SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe TD | TD | 2001–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1991cc 85KW 115HP |
Reviews
There are no reviews yet.