
SKU: BBD5147
£129.32
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| EAN | 5055188288066 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 3 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 6 | 6 MPS | MPS | 2005–2008 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2261cc 193KW 260HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport 121 | D Sport | 2005–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2002–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 104KW 139HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2002–2006 | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 104KW 139HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 104KW 139HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2005–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2005–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 | TS2 | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Auto | TS2 | 2002–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 104KW 139HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Auto | TS2 | 2002–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 104KW 139HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Auto | TS2 | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Auto | TS2 | 2005–2008 | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Auto | TS | 2005–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 108KW 144HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 Diesel | D TS2 (136ps) | 2002–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 100KW 134HP |
| Mazda | 6 | 6 TSD 121 | D TS | 2005–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
Reviews
There are no reviews yet.